Predčasná ejakulácia

Komentáre vypnuté na Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia je rýchly nástup ejakulácia, pri vrchole sexuálneho vzrušenia. Predčasná ejakulácia je jedna z najčastejších foriem sexuálnej dysfunkcie, ktorú spoznal takmer každý muž aspoň raz v živote. Hlavným príznakom predčasnej ejakulácie je nekontrolovaná ejakulácia pred vstupom alebo rýchle po vstupe do pošvy. Obyčajne problém s rýchlym výronom semena spôsobuje nespokojnosť oboch partnerov a obavy z opakovaného neúspechu, ktoré vadia muži v budúcnosti.

Obvykle za predčasný výron semena sa považuje stav, keď muž ejakuluje skôr ako za dve až tri minúty. Predčasná ejakulácia sa môže dostaviť ešte pred zavedením penisu do vagíny (pri predohre), alebo tesne po zavedení pri prvých pohyboch pri styku.

Čo je príčinou predčasnej ejakulácie u dospelých mužov?

Dlhá sexuálna abstinencia je najčastejším dôvodom. Predčasný výron semena môže byť tiež spôsobený psychologickými faktormi ako sú stres, neúspechy, depresie. Navyše muž by mal dávať pozor na lieky, ktoré berie, pretože často predčasná ejakulácia je spôsobená užitím jednotlivých liekov, resp. hormonálnych liekov a preparátov.

Táto sexuálna dysfunkcia môže byť spôsobená nedostatkom komunikácie medzi partnermi.

Možno vydeliť dve skupiny príčin predčasnej ejakulácie:

-zmeny v centrálnom nervovom systéme;
-zmeny v periférnom nervovom systéme, tj .. zvýšená citlivosť žaluďa.

Príčinou môže byť aj rad interpersonálnych interakcií: strach zo sexu, sexuálne konflikty, nedostatok dôvery medzi partnermi atď.