Keď žena nemá chuť na sex

Komentáre vypnuté na Keď žena nemá chuť na sex

Keď žena nemá chuť na sex

V bežnom živote sa stretávame s prípadmi, kedy jeden z partnerov nemá chuť na sex. Väčšinou sú to však ženy, ktoré vnímajú sexualitu úplne inak ako muž. Pre nežnejšie pohlavie je dôležité aj citové zaangažovanie a chuť na sex závisí vo veľkej miere aj od menštruačného cyklu. Ale čo robiť v prípade, že žena začne strácať chuť na sex viac a viac?

Táto téma je citlivá pre obe strany, rovnako pre ženu aj muža a často býva zasiatym semienkom nezhôd v manželstve. Každá žena si týmto obdobím určite prejde. Jednoducho sa jej znižuje chuť na sex. Niektorým sa už nikdy nevráti, iným áno. Čo za tým je? Ako zistiť, či ide len o prechodný stav alebo sexuálnu poruchu? A čo s tým ďalej?

Ženy môžu trpieť rôznymi sexuálnym dysfunkciami od poruchy vzrušivosti až po nedosiahnutie orgazmu. Asi najčastejšou je ale znížená chuť na sex, ktorú odborníci volajú nízka apetencia. Prejde si ňou takmer každá žena a je úplne normálne, že máte v živote obdobia, kedy na ten sex naozaj, ale naozaj nemáte chuť.

Muži často nevedia, že ženy vnímajú sex úplne inak ako oni. Žena potrebuje byť v psychickej pohode, aby sa dokázala uvoľniť v posteli a naplno si to užiť. Ak má problémy v práci alebo sa cítite zle kvôli niečomu inému, jej chuť na sex automaticky klesá. Aj keď má problémy s partnerom, často sa hádate alebo riešite partnerskú krízu, tak na sex nemá ani pomyslenie.

Je to úplne prirodzené a neznamená to, že takáto žena je divná. V tomto prípade nejde o sexuálnu poruchu. V takomto prípade najskôr vyriešte partnerskú krízu , pomôžte partnerke aspoň podporou odľahčiť problémy v práci, snažte sa ju vypočuť, pochopiť a chuť na sex sa zaručene dostaví. Netlačte ju a nevyžadujte sex za každú cenu. Niektoré ženy robia tú chybu, že sa do sexu tlačia, aby uspokojili partnera a mali čím skôr od neho pokoj, no potom sa im sex znechutí ešte viac a môže sa stať, že sa im tá chuť už nikdy nevráti. V niektorých vzťahoch vyžadujú muži viac sexu ako ženy. To však neznamená, že ženy majú nejakú poruchu, lebo nechcú sex neustále. Niektoré sa tak ale cítia, ak im partner vykrikuje, že nie je normálne, že spolu tak málo spávajú. V tomto prípade ale tiež nejde o poruchu, len je chuť na sex u danej ženy nižšia ako u daného muža.

Sexuálna porucha je to až vtedy, keď nemáte ani minimálnu chuť na sex a to nikdy a s nikým. Niekedy je to len dočasné. Mnohé ženy začnú pociťovať potrebu sa sexuálne vybiť až po tridsiatke. Takže ak máte dvadsať a nemáte chuť na sex, ešte nerobte paniku, raz to príde. Súvisí to s tým, že ženám hladina stúpa pomalšie ako mužom, ktorí majú najväčšiu chuť na sex práve v dvadsiatke. Niektoré ženy však nepociťujú chuť na sex celoživotne. Dá sa to liečiť, ale sú tu aj riziká. Hormón, ktorý zvyšuje apetenciu, je testosterón, a to nie len u mužom, ale aj u žien. Takže ak si žena, ktorá nemá nikdy chuť na sex, dá pichnúť testosterón, mala by sa jej apetencia zvýšiť. Problém je ale v tom, že vám aj zhrubne hlas, zmení sa rozloženie tukov v tele a chlpov budete mať o čosi viac ako predtým. Nechuť k sexu sa dá liečiť aj antidepresívami, ak je nechuť spôsobená zmenami nálady. Lieky však treba vyberať veľmi opatrne, pretože niekedy môžu nechuť ešte viac podporiť. Tiež je dôležité najprv určiť, či ide o nechuť s jedným partnerom, alebo všeobecne. Lebo to je jeden zo základných bodov k určeniu, či ide o sexuálnu poruchu.