Sex v iných kultúrach

Komentáre vypnuté na Sex v iných kultúrach

Sex je celkom prirodzenou súčasťou života ľudí každej kultúry. Niekde sa o sexe hovorí viac, inde je to tabu, ale praktizuje sa všade. Niektoré kultúry majú pre nás nepochopiteľné tradície a praktiky a niektoré zaujímavosti z nich vám prinášame.

V starovekom Egypte sa všetko točilo okolo sexu. Dokonca vraj verili, že smer toku rieky Níl predurčil boh stvorenia Atum pomocou svojej ejakulácie. A kvôli tomu faraóni často krát verejne pred ľuďmi masturbovali do Nílu, aby v ňom bola hojnosť vody. Verejné masturbácie sa vďaka tomu dosť rozšírili a napríklad na festivale boha Mina, ktorý reprezentoval sexuálnu potenciu faraóna, muži masturbovali pred všetkými a všade.

Homosexualita v starovekom Grécku bola celkom normálnou súčasťou ľudského života. Keď ste mali v starovekom Grécku akékoľvek sexuálne chúťky, nikto sa nad nimi nepozastavoval. Veľa ľudí bolo bisexuálnych a absolútne nerozlišovali, či sú s mužom alebo ženou.

Určitý kmeň  kmeň z Papua- Nová Guinea predstavuje kmeň, v ktorom sa začína súložiť v šiestich rokoch. Tu s nejakou hranicou sexuálneho veku nemajú najmenšie problémy. Dievčatá z tohto kmeňa začínajú mať sex okolo šiestich až ôsmich rokov, chlapci o niečo neskôr – od 10 do 12 rokov. Nikomu to tu nepríde divné, skôr sa to podporuje, pretože rodiny treba očividne zakladať veľmi skoro.

Ak navštívite Haiti a vodopády Saut d’Eau počas mesiaca júl, môžete byť svedkami celkom zaujímavého rituálu. Tí, ktorí praktizujú voodoo sa z celej krajiny k vodopádu vydávajú, aby ukázali svetu svoju lásku a oddanosť. V podstate ide o neviazaný sex medzi zúčastnenými a so zvieracími obeťami ako bonus. Veľa nahých ľudí tancuje v bahne, lejú na seba krv z obetovaných zvierat a verejná súlož nie je v tejto chvíli ničím výnimočným.

A ešte jedna zaujímavosť, napríklad Moslimovia sú čo sa sexu týka „liberálni“. Striktne hovoria, že sexuálny vzťah môže byť výhradne medzi mužom a ženou a iba v prípade, že sú v manželskom zväzku. Moslimská viera dokonca sleduje aj ich sexuálne polohy. Áno, povolená je len misionárska. V niektorých moslimských krajinách našli vraj riešenie, ako umožniť sex mladším párom, prípadne ľuďom, ktorí si chcú napríklad zaplatiť prostitútku. Hovoria tomu „dočasné manželstvo“. Zaplatia peniaze, prebehne rýchly ceremoniál a dostanú potvrdenie o manželstve s časom, po ktorý bude toto manželstvo trvať. Kým je platné, môžu súložiť bez toho, aby  porušovali islamskej zákony.