Žena a sexualita

Komentáre vypnuté na Žena a sexualita

Žena a sexualita

Vnímanie sexuality u muža a u ženy je podstatne odlišné. Muži sú viac vnímaní ako lovci a pohlavie mysliace na samotný sex niekoľkokrát denne. Avšak pre nežnejšie pohlavie je dôležité aj citové zaangažovanie a inklinuje skôr k monogamným vzťahom. Samozrejme, každá žena je iná a aj jej cítenie a prežívanie sexuálneho života je individuálne, pričom sexuálny život ženy môžu ovplyvňovať rôzne faktory. Sú ti predovšetkým výchova ženy, zdravotný stav, predchádzajúce skúsenosti a svoj podiel zohráva aj psychická stránka. Taktiež môže vnímanie sexuality ovplyvniť  aj genetická predispozícia ženy. Túžbu  ženy po sexe, ale aj jej náladu a emotívne rozpoloženie ovplyvňujú najmä hormóny, ktoré so ženou niekedy robia hotové divy. Niektoré ženy sú emotívnejšie v čase tesne pred začiatkom menštruácie a na pohlavný styk nemajú náladu. Iné majú na sex v predmenštruačnom období  veľkú chuť. Sexuálny život väčšiny žien je závislý najmä od menštruačného cyklu. Menštruačný cyklus ovplyvňuje sexuálnu stránku ženy pred, aj v priebehu menštruácie a veľmi sa podieľa na citovom rozpoložení  ženy.

Samotný pohlavný styk ženy má svoje úskalia a preto je dobré vedieť, že každá žena je obdarená istým stupňom prirodzeného vlhnutia. Žena môže byť vlhká vo veľmi krátkom čase, u inej by muž mohol nadobudnúť dojem, že nie je dostatočne vlhká, a preto nie je dosť vzrušená. Nedostatok vlhkosti v skutočnosti neznamená, že žena sa nedokáže patrične vzrušiť. V tomto prípade je na mieste predĺžiť dobu predohry, použiť na zvlhčenie vaše sliny, alebo lubrikačný gél, ktorých je na trhu dnes už nespočetne veľa. Vhodný je aj orálny styk, pri ktorom sa žena môže lepšie uvoľniť a pripraviť na sexuálny styk. Orálny styk u ženy znamená, keď muž stimuluje vagínu ženy ústami či jazykom. Samozrejme, je možné použiť aj iné časti tela, napríklad ruky na stimuláciu ženských genitálii. Žena je na rozdiel od muža schopná dosiahnuť orgazmus aj niekoľkokrát za sebou v krátkom čase.

Pre mužov môže byť zaujímavá informácia, že ženy s pravidelným orgazmom sa tešia pevnejšiemu zdraviu, jasnejšie uvažujú a v práci dosahujú lepšie úspechy. Dokonca sa takéto ženy viac usmievajú, sexuálny styk a orgazmus pre ne nie sú iba telesným uspokojením ale podstatne sa podieľa aj na duševnom stave.

Orgazmus naplní ženu energiou a doslova jej vyčistí hlavu. Existujú však ženy, ktoré orgazmus nepovažujú za dôležitú súčasť svojho života. Podľa výskumov ho viac ako 50 percent žien nedokáže dosiahnuť. Nedosiahnutím orgazmu sa vzdávajú blahodárneho vplyvu nie len na zdravie ale celkové dosahovanie výsledkov v práci a taktiež aj v súkromí. Takéto ženy trpia nedostatkom sebalásky, sú zraniteľné a v práci často nedokážu podať dobrý výkon. Faktory, ktoré bránia ženskému orgazmu sú predovšetkým psychologické problémy, samota, nepríjemný sexuálny zážitok, problémy s peniazmi alebo duševný blok. V takomto prípade im odborníci často dokážu účinne pomôcť, väčšinou však stačí, ak vyriešia svoj citový život, začnú sa mať rady, zbavia sa predsudkov a uvoľnia sa.