5 najdiskutovanejších otázok o sexe

Komentáre vypnuté na 5 najdiskutovanejších otázok o sexe

Pravda alebo výmysel? 5 najdiskutovanejších otázok o sexe.

Zlomenie penisu počas sexu

„Zlomený“ penis nie je výmysel, ale vážny úraz. Aj keď sa penis zlomiť nedá, pretože sa v ňom nenachádza žiadna kosť, predsa len toto zranenie reálne existuje , aj keď sa nejedná        o skutočnú fraktúru kosti. Nejde teda o klasickú zlomeninu, ako o nej hovoríme napríklad pri končatinách. Ak hovoríme o zlomenine penisu, myslí sa tým potrhanie toporivých teliesok v mužskom kopulačnom orgáne, pričom sa krv dostane do podkožia. Prípadná nehoda dokáže byť naozaj veľmi bolestivá a vyžaduje si lekársku starostlivosť. Verte, že množstvo mužov vie, že toto zranenie je naozaj veľmi bolestivé. Môže sa prihodiť počas vášnivého sexu takmer vo všetkých polohách. Najčastejšie sa takýto úraz stáva ak je partnerka na partnerovi. Penis sa mu môže vyšmyknúť z vagíny a naraziť na panvovú kosť takou silou, že sa zlomenine jednoducho nevyhnete. Pre istotu vždy začínajte misionárskou polohou a neskôr nech si partnerka na vás opatrne sadne.

Ak sa vám pritrafí takáto nehoda, v žiadnom prípade netreba ani chvíľku otáľať, lebo môžu nastať vážne komplikácie. Ihneď vyhľadajte lekársku pomoc, zabudnite na trápnosť a iné záležitosti. Je to akútny chirurgický stav, ktorí musia odborníci na urológii hneď riešiť zošitím pretrhnutého obalu toporivých teliesok. Niekedy sa môže pri menšom poranení zlomenina zahojiť jazvičkou. V takomto prípade sa však môže pohlavný úd zahnúť smerom k miestu, kde je jazva. Samotné zakrivenie by však nemuselo byť problémom, keby ho nesprevádzala bolesť, ktorá neraz zabraňuje pohlavnému styku. Riešením je opäť návšteva odborníka, ktorý zváži metódu liečby.

Prasknutý kondóm

Prasknutie kondómu je stresujúca záležitosť. Diskusie o tom, či to žena hneď zacíti sa rôznia, často sa však stane, že to partneri zistia až tesne pred vyvrcholením partnera alebo až po vyvrcholení.  Kondóm sa najčastejšie poškodí pri nedostatku vlhkosti. V suchom prostredí sa stenčí a vytvoria sa na ňom drobné dierky. Dôležité je vedieť kondóm správne navliekať, na konci kondómu nenechať vzduchovú bublinu, ale vzduch stlačením vytlačiť pri navliekaní na penis. Vzduch v kondóme totiž zvyšuje riziko prasknutia dvojnásobne.

Otehotnenie počas dojčenia

Dojčenie, okrem toho, že je ideálnou výživou pre bábätko, sa považuje tiež za jednu z foriem prirodzenej ochrany pred počatím. Mnohé dojčiace ženy veria, že ak svoje bábätko dojčia, nemôžu otehotnieť a s nejakou ochranou si preto hlavu nelámu. Lenže je dojčenie skutočne spoľahlivou antikoncepciou? Otehotnieť v období dojčenia, samozrejme, možné je, i keď nemáte pri dojčení menštruáciu. Plné dojčenie možno považovať za relatívne spoľahlivú ochranu proti otehotneniu zhruba do šiestich mesiacov veku dieťaťa, predpokladom je však to, že dojčíte i v noci. V ďalších mesiacoch už sa na dojčenie nedá spoľahnúť. Avšak je štatisticky dokázané, že  aspoň jedna zo sto žien ostane v období pravidelného dojčenia v druhom stave.

Genitálny herpes- možnosť nakazenia

Genitálny herpes je po chlamydiach druhá najčastejšia pohlavne prenášaná choroba. K prenosu dochádza predovšetkým pohlavným stykom, riziko však nesie aj orálny styk či iné praktiky. Infekcia herpes vírusom typu 1 sa prenáša kvapôčkovou nákazou, ale aj slinami napríklad pri bozkávaní alebo orálnom pohlavnom styku. Genitálny opar, odborne herpes genitalis sa vyskytuje najmä u dospelých osôb a patrí medzi sexuálne prenosné choroby. Najčastejšie ide o rozšírenie infekcie na ďalšie miesta pohlavného ústrojenstva, najčastejšie so vznikom zápalu pošvy. Ďalej sa môže objaviť bolestivé močenie a vyprázdňovanie. Možný je aj prenos infekcie kontaminovanými prstami či predmetmi do oka so vznikom zápalu. Vznik genitálneho oparu je daný prenosom vírusu od nakazeného jedinca pohlavným stykom. Herpes niekedy nie je viditeľný, zostáva však v organizme a vy sa ním môžete nakaziť. Bezpečný sex je dôležitý, ale v prípade herpesu vás kondóm neochráni, aj keď výrazne znižuje riziko nakazenia. Genitálny herpes patrí medzi tie sexuálne prenosné ochorenia, ktoré sa bohužiaľ nedajú vyliečiť. Ak sa raz vírusom herpes simplex nakazíte, tak ostáva vo vašom tele po celý život. Vírus potom pretrváva v organizme po celý život, môže prakticky kedykoľvek dôjsť ku jeho opätovnej aktivácii a objavení sa klinických príznakov.

Alergia na spermie

Keď povieme, že nejaká žena je alergická na muža alebo že my sme alergické na svojho partnera, myslíme to väčšinou obrazne.  Alergia na mužské spermie je však vážnejšia, než si dokážeme predstaviť. Nie je síce veľmi častou záležitosťou, ale nie úplne ojedinelou. Tiež nemá vplyv na plodnosť ženy. Vyskytuje sa u žien, ktoré mali prvý sex s novým partnerom – prvý kontakt s jeho spermiami. Výnimočne sa môže objaviť u žien, ktoré nemali s partnerom sex počas dlhšieho obdobia. Prejavuje sa veľmi nepríjemným, až neznesiteľným pálením a svrbením počas pohlavného styku. Alergiu na spermie môžeme rozdeliť na dve skupiny. Prvú predstavuje takzvaná histamínová alergia, pri ktorej žena veľmi rýchlo po pohlavnom styku bez použitia ochrany, približne do piatich minút, pociťuje pálenie v pošve i v oblasti vonkajších rodidiel. Koža je väčšinou zapálená, svrbí, môžu sa objaviť aj vyrážky až pľuzgiere. Druhú skupinu alergií na spermie tvorí bunková imunita, keď žena vytvára protilátky proti spermiám partnera a práve zvýšená bunková imunita môže byť príčinou poruchy plodnosti partnerov. U niektorých žien sa alergia neprejaví ihneď pri pohlanom styku, ale po pohlavnom styku nastúpia typické príznaky alergie, ako napríklad červená pokožka, vyrážky a niekedy sa dokonca objavujú aj šokové stavy. Po zistení alergie na spermie je najjednoduchším riešením používanie kondómu.