Starostlivosť o penis

Komentáre vypnuté na Starostlivosť o penis

Starostlivosť o penis

Čo si budeme hovoriť. Každý vie, že penis patrí k pýcham mužského pokolenia. Pre niektorých náruživých jedinca je to dokonca vôbec najdôležitejšia časť tela. Avšak nie každý sa o neho stará tak, ako sa má. Tak si poporiadku zhrňme, ako sa oň starať, aby bol aj on „spokojný“.

V prvom rade je dôležitá hygiena. Súčasťou našej intímnej hygieny je starostlivosť o rozkrok, penis a predkožku. Každodenným umývaním genitálií muž predchádza nie len nepríjemnému zápachu, ale aj vzniku zápalových a infekčných ochorení. Zvýšenú pozornosť treba venovať penisu a predkožke, ktorá ho zvykne prekrývať. Predkožka nie je žiadnym zbytočným kusom kože, ktorý by nemal žiaden význam. Je to tkanivo, ktoré spĺňa niekoľko dôležitých funkcií. Samotné umývanie predkožky a penisu u dospelého muža by malo byť každý deň pod teplou tečúcou vodou pri stiahnutej predkožke. Použite radšej miernejší prúd vody.  Používanie mydla nie je  vždy nutné, lebo narúša prirodzenú mikroflóru, taktiež nie je dobré používať parfumované sprchovacie gély. Predkožku nesťahujte ani nenaťahujte vo vani, otvárate tým ústia močovej trubice, čo umožňuje vniknutiu nečistôt, ktoré sa dostanú do vody z tela či kože a uľahčí vznik infekcie. Vo výbere penových prísad buďte veľmi opatrní, niektoré môžu pôsobiť dráždivo, čo vyvoláva zápaly a navyše ničí ochrannú mikroflóru. Pretiahnutá predkožka jednoducho poskytuje genitálu prirodzenú ochranu, a preto ju zbytočne nesťahujte.

Pozorne, napríklad aj počas hygieny si všímajte zmeny. Ak sa na žaludi či predkožke náhle objaví (hoci miniatúrne) bradavice, nehanbite sa, na nič nečakajte a navštívte urologa. Presne tak totiž môžu vyzerať prvé príznaky rakoviny penisu. Častejšie však bývajú tzv. Kondylómy – bradavičky pohlavných orgánov. Kondylómy sú sexuálne prenosné a niektoré ich typy môžu prispieť k vzniku rakoviny krčka maternice. Takže pre vaše zdravie a zdravie vašej partnerky návštevu urológa určite neodkladajte.

K starostlivosti o zdravie patrí aj masturbácia. Niekto má voči nej výhrady a myslí si, že ak žijete klasickým sexuálnym životom, masturbácia je niečo zlé. Opak je však pravdou. Masturbujte čo možno najčastejšie! Trebárs denne aj v prípadoch, kedy máte pravidelný pohlavný styk, a to až do päťdesiatich rokov aj dlhšie. Orgán, ktorý sa nepoužíva, zakrpatie. Je navyše preukázané, že výron semena znižuje riziko rakoviny prostaty. Taktiež zabraňuje vzniku bolesti semenníkov. Tá býva spôsobená náhlym nahromadením krvi v pohlavných orgánoch tým, že sa muž rýchlo vzruší, avšak bez následne došlo k vyvrcholeniu.

Ak chcete mať vašu pýchu zdravú, nenoste príliš vypasovanú spodnú bielizeň, najmä nie slipy. Penisu určite neprospieva, ak je celý deň „uväznený“ v stiesnenom priestore, kde ešte k tomu dochádza k zvýšenej frekvencii potu, hlavne v lete a pri fyzickej záťaži. Semenníky sú preto umiestnené mimo telo, lebo tvorbe spermií totiž vyššie teploty evidentne škodia. V tesnom spodnej bielizni zásadne nespite a už vôbec nie v tej, ktorú ste mali na sebe cez deň. Buď si na noc vezmite pohodlné pyžamo, alebo môžete skúsiť spať „naostro“, prípadne v dlhom tričku.

Myslite na to, že penis je citlivý nástroj, v ktorom sa nachádza veľa nervových zakončení, a chráňte ho pred „poškodením“. Dajte pozor aj na drobné odreniny, vznikajúce zväčša následkom až prílišného snaženia sa – či už pri masturbácii či sexuálnom akte. Ak sa objaví, dajte si deň pauzu a postihnuté miesto natierajte niekoľko krát denne utišujúcou masťou, napríklad Calcium.